top of page

nüvEGE Gamenastics Ön Kuluçka Programı Başvuru Şartları

 

1. Başvurmak için neye ihtiyacım var?

Tercihen en az iki kişiden oluşan bir ekibe (bireysel başvuru da yapılabilir), en azından oynanabilir aşamada veya geliştirme aşamasındaki bir oyuna sahip ve en önemlisi hobi değil bir iş kurma arzusuna sahip olmanız önemlidir. İdeal olarak, bir oyun geliştirmiş ve store’larda yayınlamış olmanız artı puan getirmekle birlikte, bu bir gereklilik değildir.

 

2. Oyun yayınladık ama geliştirmede bir oyunumuz yok, yine de başvurabilir miyim?

EVET. Piyasada bulunan oyunlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve gelecek için etkili büyüme planları belirlemenize yardımcı olabileceğimiz birçok yol var.

 

3. Yeni bir oyun yayınladım, çok sayıda indirme ve kullanıcı aldım ama oyunumdan hiç para kazanmıyorum, başvurabilir miyim?

EVET. Oyunlarınızdan nasıl daha iyi para kazanabileceğiniz ve gelecekteki oyunlarınız için nasıl daha iyi para kazanacağınız konusunda uygulanabilir tavsiyeler ve teknik destek vererek size kesinlikle yardımcı olabiliriz.

 

4. Biz bir ekibiz, ancak bir şirketimiz yok. Programa başvurabilir miyiz?

Başvuru yapabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde her şey yolunda gider ve şirketleşmek isterseniz bir şirket kuruluş aşamasında ve iş planlarınızı oluşturmanıza yardımcı olacağız. Ancak bunu yarı zamanlı bir hobi değil, uygun bir iş haline getirmeye kararlı olmalısınız.

 

5.Hali hazırda bir şirketim var, programa kabul edildim ve kuluçka merkezinde çalışmaya başladım, yasal olarak teknopark avantajlarından faydalanabilecek miyim?

HAYIR. Bu program ile “ön kuluçka” programı kapsamında bizden destek alıyor olacaksınız. Yasal olarak teknoparkta faaliyet gösteren bir firma statüsünde olmayacaksınız.

 

6. Mobil, PC vb. gibi bazı oyunları tercih ediyor musunuz?

Bu program kapsamında mobil oyun geliştirme odaklı ilerliyoruz. Özellikle bu alanlarda muazzam bir pazar büyümesi olduğu ve bizlerinde bu konuda çalışmaları olduğu için Hypercasual ve Casual türü oyunlar ilgi alanımızda.

 

7. Programa kabul edilirsem benden ne bekleniyor?

Sadece çalışmanız ve mentorlarınız ile beraber oyun geliştirmenizi bekliyoruz. İnternet bağlantısı olan konforlu çalışma alanlarınızda geliştirmelerinizi yapacaksınız.Bunların yanı sıra çay-kahve, öğle yemeği gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacağız. Ayrıca Ruby Games Studio’nun ve EGE Teknopark’ın sosyal alanlarından da faydalanabileceksiniz.

 

8.Şartları Sağlıyorum! Nasıl başvurabilirim?

Hemen aşağıda "BAŞVUR!" yazan büyük, dostça siyah bir düğme var. Bunun üzerine tıklayın, nüvEGamE programı altındaki butondan online başvuru formunu doldurun. Hepsini tek seferde dolduramazsanız bir Word dokumanı üzerinden ilerleyebilirsiniz. Formu tamamladığınızda gönder düğmesine basın ve bizim sizlerle iletişime geçmemizi bekleyin!

HIZLANDIRMA PROGRAMLARI İÇERİKLERİ

 

Mentorluk Mekanizması: Programa kabul edilen girişimler Ruby ve EGE Teknopark tarafından program kapsamındaadresindeki mentor havuzunun tamamına erişebilir. Mentorluklar ihtiyaç ve deneyim odaklı, birebir ve uzun soluklu olarak gerçekleştirilir. Program çatısı altında mentorluk yapan kişiler nüvEGE ekibi tarafından belirlenerek kontrollü şekilde havuza alınırlar. Yöntem olarak hem “flash mentorluk”, hem de “ongoing mentorluk” kullanılır.

Koçluk Mekanizması: Program ekibi tarafından her bir girişimin/ekibin yol haritası takip edilir. Koçluk seansı sıklığı en az ayda bir olacak şekilde planlanır. Her girişimin koçluk seansı temposu farklılaşabilir. Görüşme sıklığı ve içeriği metriklere bağlanarak takip edilir. Bu metrikler üzerinden, somut hedefler takvimlenerek (milestone based) takip edilir.  

Girişim Metrik Takibi: Girişimler program süresince çeşitli metriklere göre, elektronik ortamda takip edilirler. 

Workshop ve Eğitimler: Ön kuluçka programı dönem başlangıcında aşağıdaki konularda eğitim ve workshoplar gerçekleştirilir.

  • Creative Oluşturma Eğitimleri

  • Hyper Casual ve Casual Oyun Geliştirme Eğitimleri

  • Oyun Marketing Eğitimleri

  • Ruby Framework Eğitimleri

İLETİŞİM
Program Detayları

İLETİŞİM

ADRES:

Ege Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi,

 

nüvEGE Kuluçka Merkezi; 

Ege Üniversitesi Kampüsü, Erzene Mah. Ankara Cad. EBİLTEM Binası 35100 Bornova İzmir

Hızlı iletişim ve sorularınız için;

girisimcilik@egeteknopark.com.tr

TEL: 0232 343 44 00 - 175 

bottom of page